Szczupła sylwetka z błonnikiem pektynowym

Każdy z nas, kto próbuje zgubić parę kilogramów poszukuje sprzymierzeńców w produktach, suplementach diety, dietach „cud”czy cudownych tabletkach. Zamiast tego postaw na błonnik pektynowy i wodę. Błonnik to niezbędny składnik pokarmowy, który jest sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami i w zachowaniu smukłej sylwetki. A oprócz tego da mnóstwo sił witalnych na cały dzień.

W czym tkwi jego siła?

Otóż błonnik pektynowy wpływa bardzo korzystnie na florę bakteryjną w naszym układzie trawiennym. Bez niego nasz układ trawienny zacina się a nasza sylwetka pozostaje bez zmian.
Błonnik pektynowy w kontakcie z wodą pęcznieje w żołądku i zwiększa objętość pokarmu, co daje poczucie sytości. Dzięki temu zjadamy mniej i kaloryczność zjedzonego posiłku zmniejsza się. A tworząc delikatny żel, który wypełnia żołądek spowalnia wchłanianie węglowodanów i reguluje poziom cukru we krwi – dzięki czemu – zmniejsza nam uczucie głodu i chęć podjadania między posiłkami.
Źródłem błonnika pektynowego jest żywność pochodzenia roślinnego, a zwłaszcza jabłka, agrest porzeczki czy owoce cytrusowe. Najcenniejsze jednak w tych owocach jest to, co zwykle odrzucamy: gniazda nasienne i skórka, gdyż właśnie w nich znajduje się najwięcej pektyn. Dlatego błonnik pektynowy jest doskonałym rozwiązaniem dla uzupełnienia diety dla osób, które borykają się ze zbędnymi kilogramami.

Ponadto błonnik pektynowy oczyszcza nasz organizm z toksyn a nawet metali ciężkich ( takich jak kobalt i ołów). A oczyszczony organizm to silny organizm, pełen energii do życia. Jeśli ktoś wymaga jeszcze większej motywacji do uzupełnienia błonnika w codziennej diecie – to jeszcze jeden powód dla pań. Otóż dzięki oczyszczeniu poprawia się wygląd i kondycja skóry a także zmniejsza się podatność na cellulit.