POZNAJ FIBERISTIC

Fiberistic to wszystko, co najlepsze z jabłek! Jabłka są źródłem błonnika pokarmowego a Fiberistic to skoncentrowane źródło błonnika pokarmowego (zawiera wysoką zwartość błonnika), ponieważ 150 ml Fiberistic zawiera aż 6 g drogocennego błonnika, który uzupełni lub wzbogaci naszą codzienną zróżnicowaną dietę. Dzięki naturalnemu błonnikowi czujemy się lepiej i poprawiamy swoje zdrowie.

o fiberistic

Fiberistic to:

 • Esencja jabłek – błonnik rozpuszczalny czyli pektyny, które posiadają właściwości prozdrowotne. To ten błonnik przeciwdziała licznym schorzeniom.
 • Pektyny w czystej, nienaruszonej postaci z wysoką zawartością kwasu galakturonowego.
 • Zero cukru!
 • Pektyny w postaci płynnej.
 • Pektyny o wysokim stopniu estryfikacji (wysokometylowane).
 • Brak zaburzeń gospodarki wodnej w organizmie.
 • Unikatowy produkt i efekt 11 lat badań
 • W 1 butelce znajduje się tyle pektyn, co w 50 kg jabłek!
 • Opatentowana receptura.
 • Wysoka zawartość błonnika w 200 ml = 8 g, źródło błonnika w 100 ml = 4 g.

„Fibertistic” to 100 % rozpuszczalnego błonnika z jabłek, czyli pektyn. Jest on niezbędny w naszej codziennej diecie. Źródłem błonnika jest żywność pochodzenia roślinnego, a więc owoce i warzywa. Pektyny należą do frakcji błonnika rozpuszczalnego.
Aby wyprodukować butelkę „Fiberistic” potrzeba aż 50 kg jabłek. Ponadto „Fiberistic” nie zawiera dodatkowych cukrów prostych czy aminokwasów, a tylko to, co w jabłkach najcenniejsze i najzdrowsze. Produkt jest też bezpieczny dla cukrzyków.

Zanim rozpoczęliśmy produkuję „Fiberistic”, przez 11 lat wykonaliśmy szereg badań naukowych. Dlaczego przez tak długi czas?

Najprościej mówiąc – aby uzyskać najlepszy i pełnowartościowy błonnik, czyli pektynę. I taki jest „Fiberistic”, czyli najlepszy rozpuszczalny błonnik: pełen pektyn i niczego więcej.

Co to dokładnie oznacza?

Aby to wyjaśnić, potrzebujemy troszkę języka chemicznego. Otóż, „Fiberistic” zawiera czystą nienaruszoną pektynę, czyli taką, w której nie został rozerwany łańcuch reszt kwasu galakturonowego ani inne związane z nim łańcuchy polisacharydów, tj. ramnogalakturonian I i ramnogalakturonian II. Dzięki temu „Fiberistic” posiada najlepsze właściwości błonnika z jabłek. Ma dużą masę cząstkową, a jego roztwory są  lepkie i stosunkowo łatwo żelują. Pektyny w „Fiberistic” należą do wysokometylowanych, a więc takich, w których więcej niż 50% reszt kwasu galakturonowego posiada przyłączoną grupę metylową. Pektyny takie posiada właściwości prozdrowotne i korzystnie wpływa na nasz organizm.

1 butelka Fiberistic to

0 kg
jabłek

W 150 ml jest aż

0 g
płynnych pektyn

Fiberistic to rezultat

0 lat
badań

Fiberistic otrzymał ponad

0
nagród i wyróżnień

150 ml Fiberistic zawiera 6 g pektyn co pozwala utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. 250 ml Fiberistic zawiera pektyn co redukuje wzrost poziom cukru. Dlatego wskazany jest dla osób, które borykają się z cukrzycą typu 2, hipercholesterolem czy nadwagą. Te cechy, właściwości pektyn w Fieristic pozwalają mówić nam, że produkt ten jest unikatowy. A receptura uzyskiwania pektyny została opatentowana a technologia uzyskiwania pektyny
została nagrodzona wieloma medalami m.in.:

 • Złoty medal „50 Międzynarodowye Targi Innowacji , Rozwoju i Nowych Technologii”, Eureka 2001, Belgia, Bruksela 2001
 • Brązowy medal „31 Targi Międzynarodowe Inwestycji, Nowych Technologii i Produktów Spożywczych”, Szwajcaria, Genewa 2002
 • Międzynarodowe Targi Wynalazków „Idee, innowacje, produkty” Niemcy, Norymberga 2011

Ponadto pektyny w Fiberistic są w postaci płynnej a to oznacza, że nie zostały poddane procesowi suszenia, tym samym nie zostały poddane działaniu wysokim temperaturom. Dzięki temu zachowały wszystkie swoje drogocenne właściwości opisane powyżej. Dzięki temu, że pektyny w Fiberistic występują w postaci płynnej – nie zaburzają gospodarki wodnej w organizmie. Wystarczy trzymać się ogólnych zaleceń i pić 1,5 litra – 2 litry wody dziennie.

Zadbaj o siebie i

OPINIE

 • Podwyższony cukier, cholesterol, a także uczucie ogólnego zmęczenia i ciężkości tworzyły mi od dawna. Wszystko tłumaczyłam intensywnym trybem życia i pracą, i w zasadzie pogodziłam się z faktem, że to cena, jaką przyjdzie mi płacić za pełen wyzwań tryb życia. Dzięki wprowadzeniu „Fiberistic” do mojej diety udało mi się nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również pozbyć zbędnych kilogramów!

  Magda Mróz
 • Wiem od mojego lekarza, że w dojrzałym wieku profilaktyka jest niezwykle istotna – dlatego wzbogaciłam moją dietę w Fiberistic i jestem z niego w pełni zadowolona.

  Maria z Zamościa
 • Od kilku lat obserwuję sukcesywnie zwiększającą się świadomość zdrowych nawyków żywieniowych wśród moich Klientów – najchętniej kupująoni nie tylko produkty smaczne, ale także zdrowe i kompleksowo wpływające na ich kondycję psychofizyczną. Nie dziwi mnie więc to, że coraz częściej pytają o dobre źródło błonnika rozpuszczalnego w wodzie, a ja z czystym sercem mogę polecić im Fiberistic.

  Alina z Warszawy