ZAPOBIEGA POWSTAWANIU NOWOTWORÓW

Czy wiesz, że różnorodna dieta zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory?Szczególnie istotny jest błonnik, a dokładnie jego płynna postać, pektyna, której spożywanie stanowi część profilaktyki raka prostaty, piersi i jelita grubego. Badania wskazują, że ryzyko zachorowania na te choroby spada w wypadku spożywania pektyn nawet o 40%!

Jak zmniejszyć szanse, że właśnie Ciebie dopadnie nowotwór?

 • Zawarty w „Fiberistic” pokarmowy błonnik rozpuszczalny, czyli pektyny, ma istotne działanie antynowotworowe:
 • zwiększa szybkość wydalania substancji kancerogennych;
 • wiąże cholesterol i kwasy żółciowe, co zapobiega w ich przekształcaniu w inne związki, także te o charakterze kancerogennym (potencjalnych kancerogenów w świetle przewodu pokarmowego);
 • zmniejsza pH treści jelitowej;
 • stymuluje rozwój korzystnej mikroflory jelitowej, która chroni Twoje zdrowie i wspiera mechanizmy obronne organizmu;
 • kontroluje poziomu cukru we krwi;
 • stymuluje fermentację w jelicie grubym, w wyniku czego uwalniane są kwasy krótkołańcuchowe takie jak: octowy, propionowy i masłowy. Kwasy te, a zwłaszcza kwas masłowy, indukują apaptozę komórek rakowych.
Poprawa funkcjonowania lorem...
80%
Poprawa funkcjonowania lorem...
63%
Poprawa funkcjonowania lorem...
50%

Troszkę teorii, czyli dlaczego płynne pektyny w „Fiberistic” są tak bardzo skuteczne?

Krótkołańcuchowe pektyny wchodzą w interakcję z białkami z rodziny galektyn-3 (Gal-3). Badania wskazują, że białka Gal-3 przyczyniają się do powstania choroby nowotworowej, a także jej przerzutów. Białka Gal-3 odpowiadają m.in. za to, że komórka zmieniona patologicznie w momencie utraty połączenia nie ulega zniszczeniu. Pektyny wiążąc się z tymi białkami blokują ich działanie antyapoptotyczne, a także osłabiają wytwarzanie prozapalnych białek, ponieważ nie pozwalają wiązać się ze składnikami przestrzeni międzykomórkowej. Czyli, mówiąc prościej: pektyny nie pozwalają patologicznym komórkom przyklejać się do siebie.

 

Z badań wynika, że rozpuszczalny błonnik – pektyny zmniejsza ryzyko wystąpienia raka piersi u kobiet nawet o 40%!

Pektyny regulują także pracę hormonów i mają zdolność do usuwania nadmiaru estrogenu, którego zbyt wysoki poziom sprzyja powstawaniu raka macicy i piersi.

Dieta wzbogacona o rozpuszczalny błonnik dba o równowagę flory bakteryjnej i korzystnie wpływa na system hormonalny kobiet. Dzięki temu nie dochodzi do ponownego syntetyzowania estrogenu.

Pektyny podawane wraz z chemioterapią podnoszą jej efekt leczniczy.

W 2007 roku w „Clinical Medicine Oncology” opublikowano badania naukowców z Uniwersytetu w Fryburgu w Niemczech. Chorym na nowotwory oprócz standardowej terapii podawano 3 razy dziennie przez 4 tygodnie po 5 gram pektyn. Pozytywne efekty zauważono u ponad połowy pacjentów.

Na korzyść pektyn przemawia fakt, że są w 100% naturalne i nie wywołują skutków ubocznych w organizmie, w przeciwieństwie do środków stosowanych w chemioterapii.

Badania naukowe wykazują, że pektyny stosowane wraz z chemioterapią zabijają 46% komórek raka okrężnicy ( przy dawce 9,0PPM) !

Zadbaj o siebie i

OPINIE

 • Podwyższony cukier, cholesterol, a także uczucie ogólnego zmęczenia i ciężkości tworzyły mi od dawna. Wszystko tłumaczyłam intensywnym trybem życia i pracą, i w zasadzie pogodziłam się z faktem, że to cena, jaką przyjdzie mi płacić za pełen wyzwań tryb życia. Dzięki wprowadzeniu „Fiberistic” do mojej diety udało mi się nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również pozbyć zbędnych kilogramów!

  Magda Mróz
 • Wiem od mojego lekarza, że w dojrzałym wieku profilaktyka jest niezwykle istotna – dlatego wzbogaciłam moją dietę w Fiberistic i jestem z niego w pełni zadowolona.

  Maria z Zamościa
 • Od kilku lat obserwuję sukcesywnie zwiększającą się świadomość zdrowych nawyków żywieniowych wśród moich Klientów – najchętniej kupująoni nie tylko produkty smaczne, ale także zdrowe i kompleksowo wpływające na ich kondycję psychofizyczną. Nie dziwi mnie więc to, że coraz częściej pytają o dobre źródło błonnika rozpuszczalnego w wodzie, a ja z czystym sercem mogę polecić im Fiberistic.

  Alina z Warszawy