WSPOMAGA UKŁAD TRAWIENNY

Błonnik pektynowy doskonale wspomaga nasz organizm i układ trawienny w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Pektyny mają dobroczynny wpływ, na rozwój mikroflory jelitowej, która reguluje pracę jelit.

Dlaczego błonnik jest tak ważny w naszej diecie?

Znasz wstydliwy i często bolesny problem zaparć, biegunek, czy wzdęć?
Popularne problemy z żołądkiem pomoże Ci naturalnie i skutecznie rozwiązać „Fiberistic”. Płynny błonnik jest niezmiernie ważny dla pracy naszego układu pokarmowego. Badania wykazały, że do jelita grubego w niezmienionej postaci dociera aż 90% pektyn! Dopiero tam błonnik pektynowy ulega degradacji, będąc pożywką dla bakterii flory jelitowej. Dzięki temu, że błonnik nie jest trawiony wcześniej, doskonale przyśpiesza i usprawnia proces oczyszczania jelit.

Poprawa funkcjonowania lorem...
80%
Poprawa funkcjonowania lorem...
63%
Poprawa funkcjonowania lorem...
50%

Trochę chemii, czyli jak działają pektyny?

W wyniku fermentacji w jelicie grubym z pektyny powstają m.in.  krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które odgrywają istotną rolę w regulacji pH, zwiększeniu wchłaniania wapnia, żelaza oraz magnezu w jelitach, a także korzystnie oddziałują na metabolizm glukozy i białek w wątrobie. Dzięki nim stymulowany jest w jelicie wzrost flory saprofitycznej a hamowany rozwój patogenów, jak Escherichia coli, czy Salmonella. Przekłada się to na Twoje dobre samopoczucie, uczucie lekkości w brzuchu i brak problemów z układem pokarmowym.

Pektyny, czyli cud natury w płynie!

Ale to nie jedyna właściwość pektyn, która wpływa na lepszą kondycję układu trawiennego. Pektyny jabłkowe, jako rodzaj błonnika rozpuszczalnego, charakteryzują się dużą zdolnością do rozpuszczania w wodzie tworząc rodzaj galaretowatego żelu o znacznej objętości. Ten właśnie żel świetnie wpływa na cały układ pokarmowy, ponieważ:

 • oczyszcza jelita! Otóż, żel, który tworzą pektyny, blokuje przyleganie patogennych drobnoustrojów do błony śluzowej jelita
 • co na zaparcia? „Fiberistic”, który skutecznie zapobiega obstrukcjom: pobudza perystaltykę jelit i przyspiesza eliminację niestrawionych resztek;
 • zapobiega biegunkom: hamuje rozwój bakterii fermentacyjnych;
 • zwiększa gęstość treści pokarmowej i wydłuża czas pasażu jelitowego, a przez to zapewnia Ci uczucie sytości na dłużej.

„Fiberistic” to rycerz w lśniącej zbroi dla Twoich jelit.
Żel, który powstaje poprzez połączenie pektyn z wodą, chroni również błonę śluzową jelit przed podrażnieniami i infekcjami bakteryjnymi. W badaniach naukowych udowodniono, że pektyna jabłkowa działa korzystnie w leczeniu zapalenia jelita grubego, zapalenia okrężnicy, uchyłkowatości jelita i wrzodów żołądka. Koniec kłopotliwych sytuacji związanych z bólem brzucha wywołanym wzdęciem, zaparciami, czy biegunką!

„Fiberistic” to rycerz w lśniącej zbroi dla Twoich jelit.

Żel, który powstaje poprzez połączenie pektyn z wodą, chroni również błonę śluzową jelit przed podrażnieniami i infekcjami bakteryjnymi. W badaniach naukowych udowodniono, że pektyna jabłkowa działa korzystnie w leczeniu zapalenia jelita grubego, zapalenia okrężnicy, uchyłkowatości jelita i wrzodów żołądka. Koniec kłopotliwych sytuacji związanych z bólem brzucha wywołanym wzdęciem, zaparciami, czy biegunką!

Zadbaj o siebie i

OPINIE

 • Podwyższony cukier, cholesterol, a także uczucie ogólnego zmęczenia i ciężkości tworzyły mi od dawna. Wszystko tłumaczyłam intensywnym trybem życia i pracą, i w zasadzie pogodziłam się z faktem, że to cena, jaką przyjdzie mi płacić za pełen wyzwań tryb życia. Dzięki wprowadzeniu „Fiberistic” do mojej diety udało mi się nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również pozbyć zbędnych kilogramów!

  Magda Mróz
 • Wiem od mojego lekarza, że w dojrzałym wieku profilaktyka jest niezwykle istotna – dlatego wzbogaciłam moją dietę w Fiberistic i jestem z niego w pełni zadowolona.

  Maria z Zamościa
 • Od kilku lat obserwuję sukcesywnie zwiększającą się świadomość zdrowych nawyków żywieniowych wśród moich Klientów – najchętniej kupująoni nie tylko produkty smaczne, ale także zdrowe i kompleksowo wpływające na ich kondycję psychofizyczną. Nie dziwi mnie więc to, że coraz częściej pytają o dobre źródło błonnika rozpuszczalnego w wodzie, a ja z czystym sercem mogę polecić im Fiberistic.

  Alina z Warszawy