OBNIŻENIE CUKRU WE KRWI

„Fiberistic” jako substancja pektynowa znacząco obniża poziom cukru we krwi i robi to  na dwa sposoby:

 • obniża stopień opróżnienia żołądka i jelit utrudniając tym samym kontakt glukozy ze śluzówką
 • powoduje wzrost warstwy śluzu na powierzchni jelit ograniczając wchłanianie glukozy w jelicie cienkim.

Jak „Fibersitic” pomoże Ci rozprawić się z wysokim poziomem cukru?

Rozpuszczalny błonnik pokarmowy ma zdolności do pęcznienia w żołądku podczas kontaktu z wodą, co zwiększa objętość pokarmu, a nam daje poczucie sytości. Równocześnie płynny błonnik tworzy delikatną żelową powłokę w jelitach, która działa jak tarcza i spowalnia wchłanianie węglowodanów do krwi. W rezultacie, energia z pożywienia wystarcza na dłużej, a sam proces trawienia nie obciąża trzustki.

Znasz to uczucie, kiedy w chwilę po zjedzeniu batonika nagle czujesz kolejny atak głodu?

Małowartościowe posiłki zaspokajają nasz głód jedynie pozornie, zwykle po ich spożyciu gwałtownie rośnie poziom cukru, tylko po to, by zaraz szybko opaść. Dzięki pektynom zawartym w „Fiberistic”, poziom cukru nie wzrasta za szybko, a insulina (hormon wydzielany przez trzustkę, by zredukować stężenie glukozy we krwi) jest stopniowo uwalniana do krwi. Rezultatem jest stabilny poziom cukru we krwi.
Fakt, że pektyny ograniczają przyswajanie glukozy, zaobserwował już w latach 70. XX wieku dr David Jenkins, specjalista w zakresie żywienia z University of Toronto. Jego badania wykazały, że wzbogacenie śniadania o pektyny nawet u zdrowych osób powodowało obniżenie poziomu glukozy we krwi już 15 minut po posiłku. U osób badanych – otrzymujących pektynę – poziom insuliny we krwi również był niższy. Szereg innych badań potwierdzały słuszność obserwacji naukowca. Fakt, że pektyny ograniczają przyswajanie glukozy został wpisany w Rozporządzenie Komisji (UE) Nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012r.

Poprawa funkcjonowania lorem...
80%
Poprawa funkcjonowania lorem...
63%
Poprawa funkcjonowania lorem...
50%

Ty albo ktoś z Twoich bliskich cierpi na cukrzycę typu II? „Fiberisitc przychodzi z pomocą!

Opisane wyżej wyniki badań nad właściwościami pektynowego włókna pokarmowego sugerują, że jego obecność w diecie sprzyja poprawie zdrowia osób cierpiących na cukrzycę. Dlatego zamiast głowić się nad wyborem najlepszej diety obniżającej poziom cukru, sięgnij po Fiberistic i zacznij walczyć z wysokim poziomem cukru już teraz!

Zadbaj o siebie i

OPINIE

 • Podwyższony cukier, cholesterol, a także uczucie ogólnego zmęczenia i ciężkości tworzyły mi od dawna. Wszystko tłumaczyłam intensywnym trybem życia i pracą, i w zasadzie pogodziłam się z faktem, że to cena, jaką przyjdzie mi płacić za pełen wyzwań tryb życia. Dzięki wprowadzeniu „Fiberistic” do mojej diety udało mi się nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również pozbyć zbędnych kilogramów!

  Magda Mróz
 • Wiem od mojego lekarza, że w dojrzałym wieku profilaktyka jest niezwykle istotna – dlatego wzbogaciłam moją dietę w Fiberistic i jestem z niego w pełni zadowolona.

  Maria z Zamościa
 • Od kilku lat obserwuję sukcesywnie zwiększającą się świadomość zdrowych nawyków żywieniowych wśród moich Klientów – najchętniej kupująoni nie tylko produkty smaczne, ale także zdrowe i kompleksowo wpływające na ich kondycję psychofizyczną. Nie dziwi mnie więc to, że coraz częściej pytają o dobre źródło błonnika rozpuszczalnego w wodzie, a ja z czystym sercem mogę polecić im Fiberistic.

  Alina z Warszawy