WYSOKI CHOLESTEROL DAJE SIĘ WE ZNAKI?

„Fiberistic” pomoże Ci obniżyć poziom  cholesterolu we krwi. Pektyn jest w 100% rozpuszczalna w wodzie, a podczas kontaktu z nią tworzy substancje żelowe. Pełnią one niezwykle ważną funkcję: ograniczają przyswajanie cholesterolu z diety, ale także redukują jego poziom we krwi oraz w wątrobie.

Jak pektyny z Fiberistic obniżają wysoki cholesterol?

100% płynny błonnik działa dwutorowo:

 • przez tworzenie żelu u w przewodzie pokarmowym ogranicza znacząco przyswajanie cholesterolu nawet z diety bogatej w ten składnik,
 • przez usuwanie kwasów żółciowych z jelita zmusza wątrobę do ich stałej produkcji, a jak wiadomo kwasy żółciowe powstają z cholesterolu. Dzięki temu i krew i wątroba pozbywają się jego nadmiaru.

Jeżeli więc podwyższony cholesterol jest Twoim problemem, Fiberistic pomoże Ci się z nim rozprawić.

Fiberistic:

a) wyłapuje oraz usuwa kwasy żółciowe z jelit

To bardzo ważna funkcja, dzięki której znacząco zmienia się ilość kwasów żółciowych, co z kolei hamuje biosyntezę cholesterolu w wątrobie.

b) wyłapuje i wydala nadmiar samego podwyższonego cholesterolu, a więc efektywnie obniża jego poziom w organizmie.

Pektyny vs wysoki cholesterol

Teraz trochę naukowego języka: pektyny w „Fiberistic” są wysokometylowane i wysokoamidowane, czyli mają naprawdę dużą lepkość. Właśnie dzięki temu „Fiberistic” redukuje wysoki poziom cholesterolu w wątrobie, jak i cholesterolu całkowitego i LDL we krwi. Bez względu na to, czy Twój poziom cholesterolu jest niski, wysoki, i czy Twoja dieta jest w bogata w cholesterol, badania wskazują jednoznacznie, że „Fiberistic” działa w każdym przypadku! Hamuje wzrost cholesterolu, a jeżeli nie masz z tym problemu, „Fiberistic” zadba, aby poziom cholesterolu zawsze był odpowiedni i nie przekraczał norm.

Dlaczego im mniej cholesterolu, tym więcej zdrowia?

Podwyższony cholesterol to problem z którym zmaga się wielu z nas. Aby się z nim ostatecznie rozprawić, uciekamy się do specjalnych diet niskocholesterolowych albo nawet środków farmaceutycznych. Obniżenie cholesterolu zmniejsza ryzyko miażdżycy, chorób serca oraz chorób układu krążenia.
Nadmiar tzw. „złego cholesterolu”, a więc związanego w lipoproteinach o małej gęstości (LDL), łatwo się utlenia i wraz z próbującymi go usunąć komórkami tworzy złogi, czyli blaszki miażdżycowe. W efekcie naczynia krwionośnie nie tylko się zwężają, ale również usztywniają, co prowadzi do miażdżycy. Tej chorobie najlepiej przeciwdziałać nie chemią, ale właściwą dietą, bogatą w błonnik rozpuszczalny, którego łatwo można dostarczyć pijąc Fiberistic. W ten sposób obniżymy wysoki cholesterol, nasze serce będzie w dobrej kondycji, a my znajdziemy w sobie więcej energii do życia i chęci do działania!
Dieta na cholesterol wymaga zwykle przeanalizowania naszego całego jadłospisu i wprowadzenia drastycznych zmian. Tymczasem wzbogacając nasze aktualne menu o Fiberistic, osiągniemy ten sam cel, a więc realnie obniżymy podwyższony cholesterol.
Najlepszym dowodem na skuteczne działanie pektyn jest wpisanie rekomendacji do Rozporządzenia Komisji (UE) pod numerem 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r.

Badania naukowe potwierdzają prozdrowotne działanie pektyn!

Pektyny pomagają w obniżeniu cholesterolu, co potwierdzają najnowsze odkrycia. Pod koniec 2014 roku naukowcy opublikowali w „European Journal of Clinical Nutrition” badania, które dowodzą, że spożywanie wysokocząsteczkowej i wysokozmetylowanej jabłkowej pektyny (a więc dokładnie takiej jaką zawiera Fiberistic) w ilości 6 g dziennie przez 3 tygodnie pozwoliło obniżyć poziom cholesterolu nawet o 7-10%, a 15 g pektyn dziennie obniżyło stężenie tego sterolu nawet o 30%. W badaniach opublikowanych w „American Jurnal of Clinical Nutrition”, stwierdzono, że 2-3 gramy pektyny jabłkowej dziennie obniżają cholesterol całkowity aż u 80% badanych.

Zadbaj o siebie i

OPINIE

 • Podwyższony cukier, cholesterol, a także uczucie ogólnego zmęczenia i ciężkości tworzyły mi od dawna. Wszystko tłumaczyłam intensywnym trybem życia i pracą, i w zasadzie pogodziłam się z faktem, że to cena, jaką przyjdzie mi płacić za pełen wyzwań tryb życia. Dzięki wprowadzeniu „Fiberistic” do mojej diety udało mi się nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również pozbyć zbędnych kilogramów!

  Magda Mróz
 • Wiem od mojego lekarza, że w dojrzałym wieku profilaktyka jest niezwykle istotna – dlatego wzbogaciłam moją dietę w Fiberistic i jestem z niego w pełni zadowolona.

  Maria z Zamościa
 • Od kilku lat obserwuję sukcesywnie zwiększającą się świadomość zdrowych nawyków żywieniowych wśród moich Klientów – najchętniej kupująoni nie tylko produkty smaczne, ale także zdrowe i kompleksowo wpływające na ich kondycję psychofizyczną. Nie dziwi mnie więc to, że coraz częściej pytają o dobre źródło błonnika rozpuszczalnego w wodzie, a ja z czystym sercem mogę polecić im Fiberistic.

  Alina z Warszawy