FAQ

Zobacz, co najczęściej interesuje osoby sięgające po Fiberistic i znajdź odpowiedź dla siebie!

Jak długo należy spożywać Fiberistic?

Fiberistic jest skoncentrowanym źródłem pektyn z jabłek i należy do rozpuszczalnej frakcji błonnika. Jest więc jest bezpieczny dla zdrowia człowieka . Jest naturalnym produktem, który posiada niesamowite właściwości. Nie ma więc żadnych ograniczeń odnośnie długości  jego spożywania. Przerwę w stosowaniu wyznacza sam człowiek. Jednak aby uzyskać odczuwalną  poprawę zdrowia i lepszego samopoczucia,  zaleca się stosowanie  Fiberistic przez okres 3 miesięcy. Po czym można zrobić miesięczną przerwę w stosowaniu.

W jaki sposób stosować Fiberistic (zalecane dawkowanie)?

Spożywanie Fiberistic zależne jest od efektu jaki chcemy uzyskać i tak:

 • oczyszczenie organizmu 2x50ml

w przypadku występujących objawów zatrucia metalami ciężkimi lub osób, którzy na co dzień mają styczność ze szkodliwymi dla zdrowia substancjami zaleca się spożywanie Fiberistic 8g (pektyny)=200ml.

 • uzupełnienia diety w błonnik rozpuszczalny 8g dziennie = 100 ml; 2x50ml – profilaktycznie
 • obniża cholesterol – 6g dziennie = 150 ml; 2x75ml

Badania naukowe w różny sposób przedstawiają skuteczność pektyny w obniżaniu cholesterolu. My zalecamy dawkowanie Fiberistic powołując się na Rozporządzenie  Komisji  (UE)  Nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012r., w którym to zapisano, że 6g pektyny pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

 • obniża cukier we krwi 10g dziennie =250ml ; 3x ok.85ml

Zalecane dawkowanie Fiberistic powołując się na Rozporządzenie  Komisji  (UE)  Nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012r., w którym to zapisano, że 10g pektyny pomaga ograniczyć wzrost poziomu glukozy we krwi po tym posiłku

 • wspomaga odchudzanie 5g dziennie =125ml; ok. 2x60ml
 • zmniejsza ryzyko nowotworu – 15g dziennie = 300 ml; 3×100 ml
 • wspomaga układ trawienny 8g dziennie = 100 ml; 2×50 ml

Fiberistic w zależności od zalecanych dawek dziennie spożywamy rano 30 min przed posiłkiem, po południu 30 min. przed posiłkiem i wieczorem 30 min po posiłku.

Czy są ograniczenia lub przeciwwskazania w spożywaniu Fiberistic?

Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania Fiberistic. Produkt jest skoncentrowanym źródłem pektyn z jabłek i należy do rozpuszczalnej frakcji błonnika. Jest więc bezpieczny dla zdrowia człowieka a przeciwwskazania do jego stosowania nie istnieją. Jest naturalnym produktem, który posiada niesamowite właściwości prozdrowotne. A płynna postać  pektyn zawarta w Fiberistic – nie zaburza gospodarki wodnej organizmu oraz łatwo wchodzi z innymi związkami w interakcje. Nie posiada cukru jest więc produktem dla diabetyków.

Czy przy rozpoczęciu kuracji z Fiberistic mogą wystąpić jakieś dolegliwości?

Przy rozpoczęciu kuracji Fiberistic może wystąpić ból brzucha co ma związek z kwasowością soku żołądkowego. Podobne dolegliwości mogą wystąpić przy spożyciu soku jabłkowego, jagód czy innych owoców. Jeżeli taka dolegliwość wystąpi, należy dzienne spożycie Fiberistic podzielić na trzy/cztery dawki i rozpuścić Fiberistic w wodzie w stosunku 1:3-1:4.

Czy konieczne jest spożywanie Fiberistic samodzielnie, czy można włączyć go do codziennej urozmaiconej diety i łączyć go z sokami czy koktajlami?

Fiberistic można łączyć z codzienną zdrową, urozmaiconą dietą. Można łączyć Fiberistic ze sporządzonymi przez nas  koktajlami. Zaleca się eksperymentowanie i włączenie Fiberistic do swoich ulubionych zdrowych napojów. Tak aby spożywanie Fiberistic stało się przyjemnością, a nie codziennym żmudnym obowiązkiem.

W czym tkwi różnica Fiberistic – pektyn w postaci płynnej a innymi pektynami obecnymi na rynku w postaci kapsułek?

Różnica tkwi przede wszystkim w technologii uzyskania pektyny. Prozdrowotne pektyny zawarte w Fiberistic nie zostały poddane wysokim temperaturom suszenia. Omijając ten proces pektyny (błonnik) w Fiberistic zachowują w 100% swoje cenne właściwości prozdrowotne dla organizmu człowieka. Posiadają wysoką zawartość reszt kwasu galakturonowego, duża masę cząsteczkową i w związku z tym wysoką lepkość. Spożywanie płynnej pektyny pozytywnie wpływa na błonę śluzową przełyku.

Ponadto Fiberistic nie zwiera żadnych substancji balastowych i cukrów. Fiberistic zawiera tylko i wyłącznie pektyny (błonnik) w postaci płynnej – dzięki czemu: nie zaburza gospodarki wodnej człowieka, wchodzi łatwo w interakcje z innymi związkami i nie ma przeciwwskazań do jego stosowania.

 

Zadbaj o siebie i

OPINIE

 • Podwyższony cukier, cholesterol, a także uczucie ogólnego zmęczenia i ciężkości tworzyły mi od dawna. Wszystko tłumaczyłam intensywnym trybem życia i pracą, i w zasadzie pogodziłam się z faktem, że to cena, jaką przyjdzie mi płacić za pełen wyzwań tryb życia. Dzięki wprowadzeniu „Fiberistic” do mojej diety udało mi się nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również pozbyć zbędnych kilogramów!

  Magda Mróz
 • Wiem od mojego lekarza, że w dojrzałym wieku profilaktyka jest niezwykle istotna – dlatego wzbogaciłam moją dietę w Fiberistic i jestem z niego w pełni zadowolona.

  Maria z Zamościa
 • Od kilku lat obserwuję sukcesywnie zwiększającą się świadomość zdrowych nawyków żywieniowych wśród moich Klientów – najchętniej kupująoni nie tylko produkty smaczne, ale także zdrowe i kompleksowo wpływające na ich kondycję psychofizyczną. Nie dziwi mnie więc to, że coraz częściej pytają o dobre źródło błonnika rozpuszczalnego w wodzie, a ja z czystym sercem mogę polecić im Fiberistic.

  Alina z Warszawy